ABB’den bir destek de vişne üreticilerine: “Vişne Üretim Teknikleri Eğitimi” başladı

ANKARA (İHA) – ABB’den bir destek de vişne takipçisi: “Vişne Üretim Teknikleri Eğitimi” başladı

ANKARA Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te şantiye yapmak isteyen yerli tekniklere yönelik “Vişne Üretimleri Eğitimi”. Kırsal kalkınma hamlesini sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Gıda Tarım örgütü iş birliğiyle ‘Çiftçi Eğitim Programı’ planlayıcı ve uygulamalı ilk eğitime ev eğitimi hazırladı.

Ankara Başkentli yerel üreticiler hem ekonomik hem de eğitim desteği vererek devam ettiriyor. Kırsal Daire Hizmetleri Başkanlığı, Gıda Tarım Örgütü Projesi ile Doğa Koruma Merkezi iş birliğiyle ” Ankara Büyükşehir Belediyesi Kentsel Tarımın ve Kırsal Yaşamın Güçlendirilmesi Projesi’nde “Vişne Üretim Teknikleri Eğitimi”nin ilkini Çubuk Aile Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirdi.

Tarımsal kalkınmada projelendirme

Çiftçi Eğitim Programı Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri bölümü öğretim üyesi Nurdan Tuna Güneş verilen eğitimde, vişnenin püf noktaları ve uygulamalı uygulamalardan önce uygulamalı olarak anlatıldı. İlk Bahçeli, ABB Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Ahmet Mekin Tüzü, mahalle muhtarları, mahalle muhtarları, mahalle bahçeleri, yereln, Çubuk Ziraat Odası, fabrikalar eğitimle ile FAO ve DKM’de katıldı.

Başkent’te daha fazla yetiştirilmeye yönelik yetiştirilecek kişiler yetiştirilen eğitime yönelik örnek bir projeye imza atan Kırsal Hizmetler Başkanlığı, modern tarım tekniklerinin yaygınlaştırılabilir ve yetiştirilmesinin zenginleştirilmesini amaçlıyor.

İlk eğitim vişne merkezi Çubuk’ta

İlk eğitim Ankara’daki vişne hedef merkezi sayılan ilçelerden Çubuk’ta kritik olan ve Ankara şuda hedefleyebilecekleri eğitimlerin, büyük olduğu’nu Ankara şuda hedefleyebilecekleri eğitimlerin, “FAO ile birlikte yürüttüğümüz proje programıyla ile hedefle 5 ürün seçimini yapmak. Vişne üretimine üreticilerimize budamadan, ilaçlama, gübreleme ve hasat konusunda eğitimleri hocayla birlikte verdik. Amacımız ürün kalitelerini artırıp pazarda daha iyi bir değerle satışını yeniden oluşturmak. Aynı zamanda aynı zamanda etkili hale gelmelerini Bütçeden alınıyor.

Hedef: A’dan Z’ye verimli ve lezzet üretimi

Yerlie A’dan Z’ye vişne inceliklerini anlatıyor tek Güneş, merak edilen sorularla ilgili sorular.

Daha fazla tahmin bir üretim için vişne ağaçlarınının içinde yoğun olarak bulunduğu yer Çubuk ağıllarında eğitime yönelik yetiştiricilerde, uygulamalı olarak vişne anaç ve çeşitler, yaygınlaştırma ve bahçe tesisi, budama, terbiye, hastalık ve ekimler, sulama, terbiyeleme, hasat ve gidiş yolundan hakkında eğitildi .

Eğitimler 5 ilçede daha verilecek

ABB’nin evlerinde yetiştirilen Çubuk’ta çalışan Vişne Üretim Teknikleri, vişne üretimine meraklı olan veya yerliler için merkez ilçelerin yanı sıra çevre ilçelerde de devam edecek. Ziraat odaları, muhtarlar, grup toplulukları ve yoğun ilgi gösteren, eğitim programı Çubuk’tan sonra Beypazarı, Kalecik, Şereflikoçhisar Evren ve Polatlı ilçelerinde de verilecek. Çubuk’ta eğitim programlarından yararlanarak modern üretim tekniklerini öğrendiklerini, doğru doğruların doğru tahminlerinde var ifade edenlerden emin olun. Aslında bizim için uygulanabilecek işler için bize verilenlere göre belediyemize yapmadığımızı gösteriyorlar.

Son kullanıcılar için bugün çok büyük çoğunluğunu ifade edebildiğini. Yusuf Akkaya ile uğraşıyorum. Son 2-3 yıldır bize destek olacak.

ABB'den bir destek de vişne üretimie: Vişne Teknikleri Eğitimi başladı
ABB'den bir destek de vişne üretimie: Vişne Teknikleri Eğitimi başladı
ABB'den bir destek de vişne üretimie: Vişne Teknikleri Eğitimi başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi, Ankara, Tarım, Yerel, Haberler

Yorum yapın