9 aylık hamile eşini deprem sırasında balkondan atarak kurtardı

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki, 10 ilin etkilendiği depremlerde enkaz altında kalarak yaralanan bazı kalıntılar, İstanbul’da farklı hastanelere getirilerek idame altına alındı. Esenyurt’ta bulunan özel bir görevli depremzedeler, burada hastaneye götürülürken, 9 aylık hamile kadın doğum yaptı. Çeşitli yerlerinden yaralanan hastaların yapılan tedavilerin ardından durumlarının daha iyiye gittiğini ve yavaş yavaş iyileştiğini belirtti. Deprem sırasında yaşadıklarını anlatan duygu dolu anlar yaşadık.

9 aylık hamile eşini deprem sırasında balkondan atarak kurtardı

“KOMŞULARIMIZIN HEPSİ ENKAZİN ALTINDA KALDI”

Depremden iki gün sonra İstanbul’a doğum yapan Tuba Aktaş, “Gece saat 04.16 civarında sallanmaya başladı, evimiz birinci katta olduğu için hemen balkona koştuk veşim beni balkondan aşağı attı. Toprak zeminin üzerine düştüğüm zaman karnımdaki bebeği kaybettimi düşündüm. Binadan biraz uzaklaşınca bina bir anda yıkıldı ve komşularımızın hepsi enkazın altında kaldı.Sonrasında sancıları başladı ve muhafazalarını sürdüren hamilemizin konutlarını iyi öğrendiği.Ne sınırlarının geneli, mimarisi bozuktu.Ablam İstanbul’da yaşadığı için burada bir yerde, burada hiç kimseyi tanımıyorduk, bu kalıntıların içinden ve durumumuzu anlattık, Allah razı olsun bu hastanedekiler bize yardımcı oldular” dedi.

9 aylık hamile eşini deprem sırasında balkondan atarak kurtardı

“DEPREMİ HİSSETTİM VE HEMEN EŞİMİ BALKONA GÖTÜRREK AŞAĞI ATTIM”

Murat Aktaş, “Ben gece vardiyasında çalıştığım için eve yeni geldim, Deprem lavaboya doğru gittiğim depremde yaşadık ve hemen beni balkona götürerek aşağı indirdim daha sonra ben de kapıdan çıktım. Biz aile apartmanında oturuyorduk, birinci katta oturduğumuz için kaçabildik ama bizim dışı kimse kaçamadı hepsi yıkılan binanın altında kaldı.

Kahramanmaraş İstanbul Deprem 3. Sayfa Haberler

Yorum yapın