6 yaşındaki çocuğun evlendirildiği iddiası İbrahim Tatlıses’i küplere bindirdi: Seni kazığa oturturum

Dava çıkışındaki iddialara göre Hiranur Vakfı’nın kurucusu bir babanın, kızı HKG’yi 6 yaşında iken imam nikahı ile evlendirmesi sonucu küçük kız uzun yıllar tacize uğradı. Küçük kız, yetişkinliğe gelişinin sonraki doğum boyunca her gün cinsel istismara uğradığını anlatarak şikayetçi oldu. Gündem yaratan olayla ilgili bir tepki de ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses’ten geldi.

“SENİ GÖRDÜĞÜM YERDE KAZIĞA OTURTURUM”

Tatlıses sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Ulan şerefsiz. Bu mudur lan senin tarikatın? nasıl bir kazığa oturtturuyor gör” dedi.

6 yaşındaki çocuğun evlirildiği iddiası İbrahim Tatlıses'i küplere bindirdi: Seni kazığa oturturum

NE OLMUŞTU?

İddianameye göre, evlilik kararının ardından 6 yaşındaki HKG’ye gelinliğe benzeyen beyaz bir kıyafet giydirdiler, genç bir adam gösterip gösterip “O artık senin kocan” dediler. Adem, küçük kızı bir fotoğrafa götürdü. Birlikte fotoğraf makinesine bakarken küçük kız evcilik oynadıklarını sanıyordu. Yıllar sonra ifadesinde HKG imamı nikahı kıyıldıktan sonra bir gün sonra yaşadıklarını şöyle anlattı:

“K. evlendiğimizi söyledi. Annem, babam nasıl evliyse bizim de evli geçirdiğini anlattı. ‘Sen benim karımın, ben senin kocanım’ dedi. ‘Evliler böyle oyunlar oynar ama bu oyun evi söylenmez. Bak annenle baban işletme söylemiyor’ dedi. Annem ile babam K.’ya ‘Demedim’ Kalesi.”

Bir yıl sonra HKG, yani 7 yaşlarına doğru, anne ve babasıyla memleketleri Sakarya Sapanca’ya gitti. Eşi K.’da yanlarındaydı. Sapanca’daki evlerinin ikinci katında KHKG’ye tecavüz etti. HKG öncekileri anne ve babasının yaşadığı kabustan haberinin olmaması. Ancak daha sonra K. ona babasının onayını almayı bıraktı.

Çengelköy’deki evlerine döndüklerinde tecavüze devam etti. Annesi önce karşı çıktı. Ancak iddiaya göre babasıannesinin evde olmadığı zamanlar HKG’yi karşı dairedeki K.’ya teslim etmekte. Çocuk bunun normal olduğu yalanıyla kandırılıyordu. Annesi HKG’nin saçlarını tarayıp K.’nin yanına gönderiyordu.

Çocuğa 13 yaşında nişan, 14 yaşına geldiğinde ise düğün yapıldı. Düğünden sonra K. ile HKG aynı evde yaşamaya başladı.

Düğünden 4 ay sonra, 17 Ağustos 2012 günü, annesi kızı elinde bulunduruyor. Doktor müdahalesini hemen anladı ve polise haber verdi. Savcılık soruşturması başlatıldı.

İbrahim Tatlıses Dergisi Güncel Haberler

Yorum yapın