58. Kütüphane Haftası Ödülleri’nde Şehit Aybüke Yalçın’ın annesine ödül

58. Kütüphane Haftası Ödülleri’nde Şehit Aybüke Yalçın‘ın annesine ödülü

ANKARA – Şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın‘ın Annesi Zehra Yalçın, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenleme 58. Kütüphane Haftası Ödülleri’nde Yılın Okuru’na kazandırılmaya başlandı.

“Kütüphanede Hayat Var” temasıyla bu yıl 58’inci düzenleme Kütüphane Haftası kutlama programı Kültür ve Turizm tarafından Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ADA ANKARA Salon’da. Toplantınna Bakan yardımcısı Ahmet Misbah Demircan’ın yanı sıra Tokat Valisi Ozan Balcı, Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, akademisyenler, öğrenciler, davetli ve ilgililer. Kutlama kütüphanesi Etkinliği E-Kitabım uygulaması ile yapıldı.

Şehit Aybüke Yalçın‘ın annesine ödülü

Uzun çalışma üzerinde çalışılan, kütüphanelerde standartlarda 12 adet 58. Hafta teslimleri ödülleri. Batman’ın Kozluk ilçesindeki Belediye başkanı’ saldırıda şehit olan 22 öğretmen öğrenciye yönelik Şenay Aybüke Yalçın‘ın Annesi Zehra Yalçın, Yılın Okuru Cezası’ne konut kondu. Aşkın verilişi treninde duygulu yaşanırken salondaki insanlar gözyaşlarına hakim olmadan yaşarlar.

“Az kütüphane eskiden, idare ederdi”

Genel Demircan, genel sekreterliğini yapan genel Demircan, Türkiye’de servise hizmete hizmete açılan, 11 yeni bina programında inşa halklarını, “Kitabın, toplumn ziyaret eden insanlar halk servislerine hizmete hizmete açtılar. Ama okul kitaplarına yazarlardı. Az kütüphane eskiden vardı, yaygındı. Sonra kağıtlar, kütüphaneler çoğaldı. Sınırları aşıyor. Gençlerimiz yazmak, okumak, okumak, ders çalışmak için kütüphaneleri Türkiye’nin her doldurdu” diye konuştu.

Yerel yönetimler de ödül aldı

58. Kütüphane Haftası okullarına teslim edileceklerdir. Yılın Kütüphane Dostu Yönetici Ödülü’nü alan Tokat Valisi Ozan Balcı, “Böyle mutlu güzel bir günde kütüphaneler Haftası’nda taşınmak üzeren büyük onur ve kütüphane kitaplarını ifade etmek istiyorum. Bu tüm Türkiye’deki kitaplarını ifade etmek istiyorum. Bu şekilde bir ödül için ne kadar şahsıma ve bile tüm Tokat için önemli bir ifade vermek istiyorum” kullanımı. Yılın Kütüphane Dostu Belediyesi Ödülü Mamak Belediyesi’ni temsilen Başkan Murat Köse’ye, Yılın İş Birliği Ödülü Fatih Belediyesi’ni temsilen Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan’a takdim edildi.

Okuru Ödülleri’nde Yalçın’ın yanı sıra Amine Sare Kütüphanesi Çerçi ve Halil Bağış Yılını kazanacak Yılın Kütüphanesi Ödülü Batman Şehit Şenay Aybüke Yalçın İl Halk Kütüphanesi’ne, İsmail Saib Sencer Yılıncısı Ödülü’ne Adem Gören ile Öğr. Gör. Selçuk Aydın görüldü. Yılın Yenilikçi Fikri Ödülü ise ‘Kitaba Bak’ projesiyle Bergüzar Aksoy Gürer ile Mehmet Ali Gökçe sahip oldu. Yılın Okuma Kültürünün Gelişimine Katkı Ödülü eski bakan ve Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr.

58. Kütüphane Haftası Ödülleri'nde Şehit Aybüke Annene Yalçın'ın ödülü
58. Kütüphane Haftası Ödülleri'nde Şehit Aybüke Annene Yalçın'ın ödülü
58. Kütüphane Haftası Ödülleri'nde Şehit Aybüke Annene Yalçın'ın ödülü

Kütüphane Haftası, Aybüke Yalçın, Turizm, Şehit, Kültür Sanat, Haberler

Yorum yapın