5 kişinin yaralandığı doğal gaz patlaması kamerada! Ortalık bir anda savaş alanına dönüyor

Dün akşam saat 20.30 sıralarında Gölcük’te 3 katlı bina 3. kat doğal gaz patlaması meydana geldi. Olayda2’si ağır 5 kişi yaralandı. Patlamanın evlerinin binasının yarısı adeta yok edici etkileri bazı yapılar ve arabaların da camları patladı.

Patlama nedeniyle doğal gaz patlaması yaşanan bina ve bitişindeki binada canlı olarak tahliye edildi. Bölgede uzun bir süre elektrik kesintisi meydana geldi.

Doğal gaz patlamasının yaşandığı o anlar güvenlik kamerasında

Öte yandan, patlama anının güvenlik kamerası görüntüsü ortaya çıktı. Görüntülerde patlama anıyla birlikte binanın alev topuna döndüğü o andaki sokak hayvanlarının ve insanların endişelerinin içinde koşuşturma anları görüldü. Patlamadan sonra itfaiye, AFAD, sağlık ve polis ekiplerinin bölgedeki gelişimleri ve bölgede yaşanan hareketli anlar da çeşitli kameralar tarafından görüntülendi.

Doğal gaz patlamasının yaşandığı o anlar güvenlik kamerasında

Patlama anında kızıyla beraber bulunanların attıklarını ve çok geçidiklerini söyleyen Yasemin Duru, “Evimizde otururken patlama sesi geldi. Dışarıya fırladık. Binaların camları patladı. Benim kapım yerinden çıktı. Kendimizi dışarı attık. Yapabileceğimiz bir şey de yoktu.İtfaiyeler ve ambulanslar geldi.Daha sonra yeniden tehlike olduğunu söyledi.Bizi koşuşturdular buradan.Çok şükür yangın da söndü her şeyin yerli yerinde. Doğum, hatta sinirleri boşaldı. Koşuşturmaktan sinirleri bozuldu, ağlamaktan kendine gelmedi. Çok şiddetli bir patlamaydı. Hatta bir ara ev değil fabrika patladı diye konuştu. Deprem hissinden daha fazlaydı. Depremden daha büyük bir afetti. Allah’ım tekrar nasip etmesin böyle bir şey” diye konuştu.

Doğal gaz patlamasının yaşandığı o anlar güvenlik kamerasında

Elektrik tellerinden cızırtılar geldiğini ve sonra binadan dumanların yükseldiğini yönlendirdiğini söyleyen Sefa Özbay ise, “Çevre apartmanda oturuyorum. Az ilerideki binada doğal gaz patlaması olduğunu söylediği. O sırada evde oturuyordum. Şiddetli bir patlama sesi gittiğini. elektrik tellerinin cızırdadığını, sesleri çıkardığını görüyorum.İlk Yerde, acaba trafodan mı patladı diye düşündüm.Sonra alevler yükselince duman yükseldi.Dumanı fark etti ilk önce.Yangını gördüm ve sonra alevler yükseldi.Patlamanın o dairedeki doğal gazdan olduğu düşünüyor.Dairenin hiçbir duvarı gözükmüyor. Şiddetli bir patlama olduğu için doğumu. Çok şükür itfaiye vaktinde yetişti. Yaşlı teyzeyle oğlunu ambulans aldı ve götürdü.

Patlamanın yaşadığı bölgeyi inceleyenler polis ekiplerinin olayla ilgili soruşturmasını yürütüyor.

3. Sayfa Haberleri

Yorum yapın