43 ilin geçiş güzergahında gece yarısı narkotik köpekli denetim: Araçlar didik didik arandı

43 ilin geçiş güzergahında gece yarısı narkotik köpekli denetim: Araçlar didik didik arandı

KIRIKKALE – Ulaşımda 43 ilin geçiş güzergahı “kilit kavşak” Kırıkkale‘de gece yarısı gruplar üzerinde denetimlerini sürdüren jandarma ekipleri, durdurdukları bölümlerii araçları ve otobüslerde de narkotik köpekleriyle arama yaptı.

İçişleri Bakanlığı’nın “2023 yılı Ramazan Bayramı trafik cezaları” genelge kapsamında trafik denetimleri aralıksız sürüyor. 43 ilin geçiş güzergahı “kilit kavşak” Kırıkkale‘de gece yarısı denetimler yapıldı. Kırıkkale İl Jandarma Komutanlığı, zorunlu bayram tatilini huzur ve güven ortamını sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Jandarma personeli tarafından kullanılan tablet sayesinde kullanıcılar GBT (genel bilgi toplama) sorgulaması kısa sürede tamamlandı. Uygulamanın ekiplerce durdurulması için gerekli belgeler kontrol edildi. Narkotik köpekleri ile birlikte özellikleri araçlarda ve otobüslerde arama yapıldı. Uyuşturucu ile mücadelede kullanılan “Cesur” ve “Tepe” isimli yüklerin de yürüyüş içinde ve bagajın bulunduğu bavul, çanta, koli gibi eşyalar didik didik aradı.

Denetimlerin daha da kalmasını isteyenler Coşkun Tuna Çoban, “Yolculuk güzel geçiyor. Ankara’dan geçenuz herkes Ramazan Bayramı’nı kutluyorum. Denetimlerde olması güzel güvenlik açısından. Bizde bunu destekliyoruz denetimlerin denetimlerinden da yanayız” dedi.

Uyuşturucu yana ile mücadelede denetimlerin yapılmasından olduğunu söyleyen Nervin Bahtlı, “Denetimler benim çok seviyor gidiyor. Her daim denetimler yapılırsın.

Hüseyin Miye ise, “Denetimlerin olması çok harika çok güzel. Ben kendim uzun yol şoförüyüm. Bayramlarda şehirden çıkan insanlar uzun yolda sıkıntı yaşıyor. Denetimlerin bu şekilde olması gayet güzel” ifadesini kullandı.

Ramazan Bayramı Kırıkkale Jandarma Narkotik 3. Sayfa Haberler

Yorum yapın